Kultūros paveldo departamentas kartu su Lietuvos archeologijos draugija ir Lietuvos restauratorių sąjunga, siekdami 2018 m. Europos kultūros paveldo metais populiarinti mūsų šalies kultūros paveldo įvairovę, skatinti visuomenės susidomėjimą pažinti krašto istoriją bei jos indėlį šių dienų gyvensenai, paskelbė nominacijos už išskirtinius nuopelnus ir darbus kultūros paveldo srityje. Apdovanojimais įsteigtas 2018-uosius metus paskelbus Europos kultūros paveldo metais.Kultūros paveldo departamentas kartu su Lietuvos archeologijos draugija ir Lietuvos restauratorių sąjunga, siekdami 2018 m. Europos kultūros paveldo metais populiarinti mūsų šalies kultūros paveldo įvairovę, skatinti visuomenės susidomėjimą pažinti krašto istoriją bei jos indėlį šių dienų gyvensenai, paskelbė nominacijos už išskirtinius nuopelnus ir darbus kultūros paveldo srityje. Apdovanojimais įsteigtas 2018-uosius metus paskelbus Europos kultūros paveldo metais.

Lietuvos restauratorių sąjunga vertina asmenis, pasižymėjusius kultūros paveldo išsaugojimo, restauravimo, pritaikymo ir sklaidos srityse ir supažindina visuomenę su jų darbais. Kandidatus nominacijai gali siūlyti visi asmenys, drauge pateikiant ir kandidato veiklos ar darbų aprašą (galima siūlyti tiek savo atliktus darbus, tiek kitų asmenų/institucijų), atsiunčiant juos Lietuvos restauratorių sąjungos elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ar paštu, adresu: Lietuvos restauratorių sąjunga, Klaipėdos g. 5, LT- 01117  Vilnius.

Ženklas apdovanojimas copy

2019 metų apdovanojimai:

UŽ 60-TIES METŲ VEIKLĄ KULTŪROS PAVELDO APSAUGOJE

Jonas Rimantas Glemža
kultūros paveldo apsaugos sistemos kūrėjas ir puoselėtojas, inžinierius-architektas, profesorius

UŽ UNIKALIŲ KOKLINIŲ KROSNIŲ IR ŽIDINIŲ RESTAURAVIMĄ

Aelita Bielinytė

 

2018 metų apdovanojimai:

LEIDINIŲ SERIJA „ MUZIEJINIŲ EKSPONATŲ PRIEŽIŪRA“, 5 knygos

Specialistų ir mokslininkų kolektyvas

Dr. Jūratė Sventaitienė

Janina Lukšėnienė

Dr. Aleksejus Luchtanas

Laima Janina Vedrickienė

Maketuotojas Vidas Čerkauskas

PAKRUOJO SINAGOGOS (955), XIX A. SKLIAUTŲ TAPYBOS IR POLICHROMINIO DEKORO ATKŪRIMAS, IŠLIKUSIŲ XIX A. SIENŲ TAPETŲ RESTAURAVIMAS IR ATKŪRIMAS.

PAKRUOJIS, KRANTO G. 8

Restauravimo ir atkūrimo projektas, UAB „Opus Optimum“,  2017

Indrė Valkūnienė

Jana Grinevičiūtė-Pčalinienė

Gintas Karvelis

Aidonas Valkiūnas

Kristina Lukoševičienė