NAUJIENOS
Lietuvos Respublikos restauratorių sąjunga jungiasi prie Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo iniciatyvos: Ukrainoje vyksta žiaurus karas. Okupantai griauna miestus, apšaudo muziejus, teatrus, naikina kultūros paminklus. Nacionalinis Ukrainos dailės muziejus susiduria su milžiniškais iššūkiais. Vykstant karui nėra galimybių evakuoti dailės kūrinius. Juos tenka slėpti. Mūsų draugams Ukrainoje labai reikalingos pakavimo medžiagos, aplankai, dėžės, gesintuvai. Surinkime tam lėšų.
Kviečiame kolegas pinigus siųsti į LRRS sąskaitą LT807044060001160621 su prierašu “parama Ukrainos Nacionaliniam dailės muziejui”.
Lietuvos Respublikos restauratorių sąjunga šventė 30 metų jubiliejų. Šia proga sukūrėme filmą apie mus.
* Lietuvos Respublikos restauratorių sąjungos nariai yra susirūpinę dėl objekto – Namų komplekso, vad. Kražių kolonija, antro namo, J. Tumo-Vaižganto g. 6, Vilniuje, (u.o.k. 36470) fasadų sužalojimo. Kultūros vertybių registre objektui nustatytų vertingųjų savybių sąraše įvardinta: pastato fasadų architektūrinis sprendimas - PR fasado architektūrinio sprendimo visuma; fasadų apdaila ir puošyba - PR fasado raudonų keramikinių plytelių ir pilko cementinio tinko apdaila.
Kaip pasityčiojimas skamba KPD tinklapyje cituojami darbus vykdančios įmonės paaiškinimai, jog „fasadai laikinai padengti impregnuojančia medžiaga, skirta apsaugoti restauruojamus fasadus šaltuoju sezonu“.http://www.kpd.lt/news/5935/158/KPD-Montvilos-kolonijoje-reikalaus-autentiskumo.html
Akivaizdu, kad pastato vertingosios savybės yra iš esmės ir galbūt negrįžtamai pažeistos: Įsigeriančiais dažais, tvirtu sluoksniu padengtos raudonos keraminės plytelės ir jų siūlės, autentiškos siūlės papildomai užpildytos glaistu (žr. fotografija nr.2). Pilko cemento tinko apdaila (akmens imitacija), reljefinio dekoro elementai grubiai užglaistyti ir nudažyti balsvais dažais (žr. fotografija nr.3).
Architektūros riterio ordinas- Lietuvos architektų sąjungos apdovanojimas, nuo 1998 m. skiriamas šios sąjungos nariams už reikšmingus nuopelnus Lietuvos architektūrai.
Architektė Giedrė Filipavičienė nuo 1973 m. dirbo Paminklų restauravimo projektavimo institute ir buvo Trakų grupės vadovė, vėliau – bendrovės „Lietuvos paminklai“ vyriausioji architektė, teritorijų planavimo vadovė, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento Kultūros paveldo skyriaus vadovė, nuo 2007 m. Valstybinės kultūros paveldo komisijos narė.
Marius Daraškevičius
magiška dvarų kasdienybė – vaistinėlės detektyvas – istorinė architektūros ir antropologijos studija
Dvaro vaistinėlė – magiškiausias kambarėlis, leidžiantis dirstelėti į nematomą dvaro pusę. Kaip tik čia, paslėptos nuo pašalinių akių, saugiai nuguldavo visos gėrybės: nuo vaistų ir tinktūrų iki dvarininkių „laboratorijose“ pagamintų gražinimosi priemonių, nuo trauktinių iki nekasdienių gardėsių.
Birželio 17, 18 d. Vilniuje ir Panemunėje vyko Tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „Kultūros paveldo aktualijos: patirtis, inovacijos, partnerystė“, skirta UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metų minėjimui ir Lietuvos Respublikos Restauratorių sąjungos 30-mečiui.
Nematomi kultūros paveldo gydytojai – restauratoriai
Pranešimas spaudai
Lietuvos Respublikos restauratorių sąjunga
Š.m. birželio 12 d. Senojoje Zapyškio bažnyčioje pirmą kartą vyko Geriausių 2019-2020 metų kilnojamųjų kultūros paveldo vertybių restauravimo darbų konkurso pristatymas visuomenei. Rimtas renginys pavadintas šmaikščiu pavadinimu „Kultūros gydytojai“ sutraukė gausų būrį paveldo mylėtojų.
Cultural Heritage Issues: Experience, Innovation, Partnerships
Dedicated to the UNESCO World Heritage Year in Lithuania and 30th anniversary of the Union of Restorers of the Republic of Lithuania
Vilnius (Vilnius Academy of Arts) and Vytėnai (Panemunė Castle), Lithuania
„Kultūros paveldo aktualijos: patirtis, inovacijos, partnerystė“,
skirta UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metų minėjimui ir Lietuvos Respublikos Restauratorių sąjungos 30-mečiui
Vilnius (Vilniaus dailės akademija), Vytėnai (Panemunės pilis)
Balandžio 18, šia proga Kultūros paveldo departamento surengtame seminare buvo apdovanoti kultūros paveldui nusipelnę asmenys. Tarp apdovanotųjų KPD ženklu – Restauratorių sąjungos narys - Dr. Jonas Rimantas Glemža, architektas, paveldosaugininkas, už ilgametį ir reikšmingą indėlį į Lietuvos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos raidą ir metodologiją.
KPD padėkos raštu apdovanotas architektas restauratorius Evaldas Purlys už ilgametį nuoširdų ir produktyvų darbą
Kas dveji metai Restauratorių sąjunga organizuoja Geriausių restauravimo darbų konkursą.
Kviečiame teikti kilnojamųjų ir nekilnojamųjų kultūros vertybių restauravimo ir tyrimų darbus bei restauravimo darbų projektus pagal atskiras sritis – „Kilnojamosios kultūros vertybės“ ir „Nekilnojamosios kultūros vertybės“.
„Kultūros paveldo aktualijos: patirtis, inovacijos, partnerystė“
skirta UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metų minėjimui ir
Lietuvos Respublikos Restauratorių sąjungos 30-mečiui
2021 m. birželio mėn. 17–18 d. – NAUJA DATA!
Vilnius (Vilniaus dailės akademija), Vytėnai (Panemunės pilis)
Cultural Heritage Issues: Experience, Innovation, Partnerships
Dedicated to the UNESCO World Heritage Year in Lithuania and 30th anniversary of the Union of Restorers of the Republic of Lithuania
17– 18th June, 2021 – NEW DATE!
Vilnius (Vilnius Academy of Arts) and Vytėnai (Panemunė Castle), Lithuania
KATALOGO „ATGIMUSIOS SPALVOS“ PRISTATYMAS
Išleistas pirmasis sienų tapybos restauratorės darbų katalogas Lietuvoje
Vilnius 2021-01-21
2021 m. sausio 21 d. išleistas architektės-restauratorės Neringos Šarkauskaitė-Šimkuvienės darbų katalogas „Atgimusios spalvos“. Tai pirmoji knyga Lietuvoje ir lietuvių kalba, reprezentuojanti vieno architektūros dekoro ir polichromijos architekto-restauratoriaus darbus. Kataloge pristatoma veikla apima ilgą laikotarpį nuo vėlyvojo sovietmečio iki šių dienų (1985–2020 m.) ir supažindina ne tik su skirtingo tipo pastatų sienų tapyba ir dekoru Lietuvoje, bet ir parodo restauratorių-architektų veiklos raidą per pastaruosius 35 metus. Katalogo leidėja – UAB „Ornamentus“, sudarytojai Vilius Šimkus ir Titas Krutulys, dizaineris Liudas Parulskis, spausdino „Petro ofsetas“, leidybą rėmė Lietuvos Kultūros taryba.
Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos architektūros tyrinėtojas ir istorikas, architektūrinio paveldo objektų restauravimo specialistas, paminklosaugininkas, kultūrininkas ir visuomenininkas dr. KAZYS NAPALEONAS KITKAUSKAS šiandien švenčia 90-ties metų jubiliejų !
Jo ilgametė architekto – tyrėjo praktinė veikla Vilniaus mokslinėje restauracinėje dirbtuvėje, Paminklų restauravimo institute susijusi su svarbiausiais Lietuvos architektūrinio paveldo objektais: Vilniaus Katedros ir Vilniaus Žemutinės pilies teritorijos
HERITAS ir Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas kviečia į alternatyvią diskusijų erdvę – tai idėjų ir bendrų sprendimų paieškos laboratorija, kur susitinka, pasisako ir bendrauja paveldo teoretikai, praktikai ir visuomenė. Visus sieja bendras tikslas – aktualizuoti ir išsaugoti kultūros paveldą. Laikas veikti kartu.
2020 m. spalio 2 d., 9.00-17.30 val.
Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Universiteto g. 7, Vilnius