Kviečiame aplankyti Kauną ir susipažinti su restauratorių darbais

Dienos programa:

SąvaržėlėSusitinkame prie Kauno pilies ir Lietuvos kario skulptūros. Lauksiu nuo 10.15. 

SąvaržėlėPasižiūrime pilies prieigas, Neries dešinį krantą. Pilies muziejus dirba nuo dešimtos, jei kas norėtų užeiti.

SąvaržėlėNuo 11 val. Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčioje ir vienuolyne mūsų lauks architektė Asta Prikockienė. Ekskursijai planuojamas laikas apie 1,5 val. Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia Kaune iškilo XV a. viduryje. Iš pradžių tai buvo nedidelė medinė bažnytėlė, vėliau bernardinai inicijavo mūrinės bažnyčios statybą. XV a. pabaigoje – XVI a. pradžioje bažnyčia įgijo dabartinį pavidalą, ji kartu su vienuolynu buvo vieni pirmųjų mūrinių pastatų Kauno mieste, viena iš Kauno senamiesčio dominančių, formuojančių miesto veidą. Ji statyta tuo pat metu kaip ir Kauno arkikatedra bazilika bei Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčia. Prieš važiuojant, galima peržiūrėti informaciją adresu: https://bernardinutakais.lt/objektai/kauno-sv-jurgio-kankinio-baznycia/

SąvaržėlėEiname pėsčiomis ir nuo 12.45 lankome Kauno arkikatedrą baziliką. Joje keliolika metų vyksta restauravimo –remonto darbai. Tikiuosi, kad bus galimybė įlipti į aukščiausią bokštą Kaune. Užtrunkame apie 45 min., grįžtame prie automobilių. Jei geras oras ir turėsite sumuštinį, tuomet jį bus galima suvalgyti. Kavos termosą ir vienkartinių puodelių paruošiu. Jei oras prastas, kavą išgersime forte. 

Pietums atskiras laikas nenumatytas.

Sąvaržėlė13.40 ar kelioms minutėms vėliau iš parkavimo aikštelės automobiliais pajudame Jonavos g., Nuokalnės g. link Kauno klinikų ir Tvirtovės al., iš jos sukame į Archyvo gatvę, kuri atsiremia į 7 forto kompleksą. Planuojame susipažinimą su XVII fortu pradėti 14 val. Ekskursija truks apie 1,5 val.

Siūlyčiau atvažiuoti automobiliu, nes lankysime vieną iš fortų, kuris nėra Senamiestyje.

Kaip atvykti į Senamiestį: Važiuojate A1, pravažiuojate pagrindinį įvažiavimą į miestą - į Savanorių prospektą nesukate. Patogiau bus prieš Neries upę pasukti į Jonavos gatvę. Paneriu Jonavos gatve niekur nesukdami judate tiesiai link Senamiesčio. Privažiavę žiedą Senamiestyje, į jį įsukate vidurine juosta, žiede laikotės dešinės ir iš karto sukate link Neries upės, porą šimtų metrų judate pirmyn prie čia pat Jonavos g. dešinėje pusėje esančios parkavimo aikštelės. Pridedu nuorodą, kurioje galite pasižiūrėti schemą su parkavimo aikštele prie Kauno pilies. Ji šeštadieniais nemokama, gana didelė ir objektai šalia. Galima sustoti ir prie pat bažnyčios, bet tada nematysite pilies, santakos, sudėtinga bus visiems susirinkti į būrį.

https://parkavimaskaune.lt/mokamos-stovejimo-zonos/

Jei važiuotumėte traukiniu ar autobusu, įlipti patarčiau Vytauto pr. esančioje stotelėje „Geležinkelio stotis“.

Iki stotelės „Kauno pilis“ 7 troleibusas  atvažiuoja per 12 min., taip pat važiuoja 35 aut. – 9.28; 10.11; 39 aut. – 9.52. Iki pačios pilies ir aikštės reiktų dar truputį paeiti. Lankant fortą, į savo auto galėsiu paimti 3 ar 4 žmones.

Jei bus norinčių nuvažiuoti papildomai į kokį objektą, galėsiu palydėti, kad nepaklystumėte.

Iki susitikimo Kaune. 

 

Pagarbiai, Regina Žukauskienė, tel.: +370 686 71499