Liepos 17 d. Rašytojų sąjungoje įvyko svarstymas dėl viešųjų erdvių ir paminklo P. Cvirkai. Renginyje dalyvavo ir RS valdybos nariai Rimantas Gučas, Dalia Kazlauskienė.

Atgarsiai paskelbti spaudoje:

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/naujienos/rasytoju-sajungoje-keltas-klausimas-kodel-petro-cvirkos-paminklas-sostineje-turetu-islikti-1104-1175790

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-07-11-nuo-medziu-kirtimo-iki-p-cvirkos-kas-dedasi-su-vilniaus-viesosiomis-erdvemis/176577

Restauratorių sąjungos raštą ir išdėstytą poziciją šiuo klausimu galima peržiūrėti skiltyje VEIKLA- RS pasiūlymai.

Iš Kultūros paveldo departamento gavome atsakymą. Jame rašoma: "Departamentas pritaria RS pateiktai nuomonei, kad aikštė (skveras) Pylimo ir Pamėnkalnio gatvių sankirtoje- kaip kompleksas, vienijantis urbanistikos, architektūros, skulptūros ir želdynų elementus, turi išliekamąją meninę vertę. Klausimas dėl paminklo rašytojui P. Cvirkai Departamente nebuvo svarstomas".

Iš Vilniaus miesto savivaldybės atsakymo negavome. Pasiteiravus papildomai, buvome informuoti, kad: "pratęsti  P. Cvirkos paminklo ir skvero klausimo svarstymą planuojama kitame Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos posėdyje, kuris numatomas š. m. liepos 29 d."